تبلیغات
hoghoogh iaub انجمن علمی حقوق بوشهر - نقشه راه دولت برای سال 95/ افزایش 12 درصدی حقوق کارمندان

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
رونمایی از جزییات بودجه؛
لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه 95 کل کشور همزمان با اولین روز اجرای برجام توسط رئیس جمهور در مجلس رونمایی شد.

(تاریخ انتشار: ۲۷ دی۱۳۹۴ )

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، لایحه بودجه 1395 امروز یکشنبه با 22 تبصره همراه با لایحه برنامه ششم توسعه مشتمل بر 31 ماده از سوی رئیس‎‌جمهور تقدیم مجلس شد.رونمایی از بودجه 952 هزار میلیارد تومانی سال آینده

لایحه بوده سال آینده با رقمی معادل 952 هزار میلیارد تومان بسته شده که نسبت به سقف 837 هزار میلیارد تومانی سال‌جاری حدود 115 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است به گفته  حسن روحانی ، سهم نفت در بودجه سال آینده  25 درصد بوده و همچنان کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی نگرانی‌ها را از عدم تحقق درآمدهای کشور حتی به نسبت کاهش سهم این درآمدها به همراه دارد.

در حال حاضر، قیمت نفت در بازار منطقه حدود 27 دلار بوده، اما بنا به گفته سخنگوی دولت رقم فروش هر بشکه نفت خام در بودجه سال آینده بین  40 دلار پیش‌بینی شده است.

در ابن لایحه بودجه کل منابع عمومی دولت برای سال آینده حدود 307 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که از این رقم سهم بودجه عمومی 267 هزار میلیارد تومان و سهم در آمدهای اختصاصی حدود 39.9 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

از سویی دیگر سهم بودجه عمرانی نزدیک به 60 هزار میلیارد تومان تعیین شده است و در عین حال بالغ بر 197 هزار میلیارد تومان دیگر از مصارف بودجه 1395 به اعتبارات هزینه‌ای اختصاص داده شده است.

 همچنین از بودجه 952 هزار میلیاردی سال آینده نزدیک به 681 هزار میلیارد تومان مربوط به منابع شرکت‌های دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانک‌ها است .

غلاوه بر این در تبصره  14 بودجه سال 95 در خصوص هدفمندی یارانه ها آمده است که در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مصوب 1388.10.15 به دولت اجازه داده می‌شود که در سال 1395 منابع مالی حاصل از اصلاح قیمت‌های کالا و خدمات موضوع قانون مذکور تا مبلغ 400 و 80 هزار میلیارد ریال و در ردیف‌های یارانه‌ای این قانون با استفاده از انواع روش‌های پرداخت نقدی و غیرنقدی به خانوارهای هدف و نیازمند، توزیع و همچنین برای ارائه خدمات حمایتی و کمک به بخش تولید اقدام نماید.

لازم به ذکر است که لایحه بودجه سال 95در حالی به مجلس  ارائه شده که سهم واگذاری دارایی سرمایه‌ای (نفت) در سال 94بالغ بر 56هزار میلیارد تومان بوده که در بودجه سال 95 با رشد 17درصدی، 66هزار میلیارد تومان تعیین شده است.

همچنین سایر منابع درآمدی برای سال 95 حدود 201هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که این رقم در سال گذشته  180هزار میلیارد تومان تعیین شده بود که از رشد 12.22درصدی حکایت دارد.

همچنین نرخ دلار نیز در بودجه سال جاری( بودجه سال 94) 2850تومان در نظر گفته شده بود که در بودجه سال آینده این رقم  2997 تومان تعیین شده است که  نسبت به سال قبل خود 5درصد رشد داشته است.

تملک و دارایی های سرمایه ای (عمرانی ) نسبت به بودجه سال 94چیزی در حدود 12.2درصد رشد داشته  است چنانچه در بودجه 94 این رقم 50هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود اما در بودجه سال 95این رقم بالغ بر 57هزار میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است.

البته حقوق کارمندان دولت با 2درصد کاهش در این بودجه سال 95در حدود 12درصد درنظر گرفته شده است و این درحالی است که در بودجه سال 94 این سهم 14 درصد بوده است.

سهم مالیات نیز با 13درصد رشد به 85هزار میلیارد تومان رسید که این رقم در بودجه سال 94چیزی در حدود 75هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود .

لایحه بودجه کل کشور برای سال 95 بدون لایحه چند دوازدهمی درحالی به مجلس تقدیم شده که نمایندگان مجلس با استناد به آئین نامه داخلی مجلس معتقدند با توجه به تاخیر 42 روزه دولت و عدم تعیین تکلیف برنامه ششم، دولت باید لایحه دو دوازدهم برای اداره کشور در دو ماه اول سال را ارائه کند و بعدا در فرصت مناسب لایحه بودجه 95 به تصویب برسد.طبقه بندی: حقوق اداری،
برچسب ها: نقشه راه دولت برای سال 95/ افزایش 12 درصدی حقوق کارمندان،
دنبالک ها: سایت باشگاه خبرنگاران جوان،

تاریخ : پنجشنبه 20 اسفند 1394 | 11:23 ق.ظ | نویسنده : قباد رستم پور | نظرات
بررسی احكام فقهی و حقوقی كودكان نامشروع(قسمت اول)
بررسی احكام فقهی و حقوقی كودكان نامشروع(قسمت دوم)
جنگ سایبر از منظر حقوق بین‌الملل بشردوستانه
مجازات ضرب و جرح در قوانین
مجازات نزاع و درگیری در قانون مجازات اسلامی
مرجع اصلاح تغییر سن کجاست؟
دستاوردهای حکومت جهانیِ ذخیره الهی
برابری دیه زن و مرد در قانون مجازات اسلامی مصوب 92
حضور وراث جدید پس از انجام مراحل انحصار وراثت
جبران خسارت قاضی، الفبای تکریم حقوق شهروندی
حق و حقوق کارگران در قانون کار
آیا زنان شاغل مستحق دریافت نفقه هستند؟
آزادی و گناه بعد از ظهور
رأی شماره های ۵۱۲ الی ۵۱۷ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با موضوع ابطال تعرفه عوارض و بهای خدمات مصوب شوراهای اسلامی شهرهای کلاله، شهر قدس، صفادشت، گالیکش، شهریار، هشتگرد و ایلام در خصوص عوارض حق الارض و اجازه تأسیسات شهری، حق بهره برداری و حق عبور تأسیسات شهری از تاریخ تصویب
حقوق، آزادی و دولت الکترونیک
..........
"یا الثارت الحسین(ع)"
هر آنچه در مورد مهریه ۱۱۰ سکه ای باید بدانید
چگونگی پیگیری سوء استفاده از عکس های خصوصی در فضای مجازی
نمونه دادنامه و استفاده صحیح از قوانین و استنادات در اصدار دادنامه
آیا می توان برای جنین وصیت کرد؟
آیا پرداخت مهریه در نکاح موقت الزامی است ؟
چگونگی تعقیب کیفری چک بلا محل به زبان ساده
بررسی عدالت از دیدگاه امام علی(ع) با تكیه بر نهج البلاغه (قسمت دوم)
بررسی عدالت از دیدگاه امام علی(ع) با تكیه بر نهج البلاغه(قسمت اول)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • رزمندگان